Jeneratör Ses İzolasyonu

Jeneratör Ses İzolasyonu

Jeneratör ses izolasyonu yapabilmek için öncelikle jeneratörü iyi tanımak gerekir. Jeneratörler mekanik enerjiyi elektrik enerjisine çevirir. İki çeşit makine bulunur, alternatif akım (ac) ve doğru akım (dc) jeneratörler. Jeneratör ses yalıtımı yapılırken jeneratörün dış mekanda mı yoksa iç mekanda mı olduğu önemlidir. İç mekanda jeneratör yerleştirilmeden evvel jeneratörün ihtiyaç duyduğu hacim hesaplanmalı oda içine alınacak ise bu hesaba uyularak oda imalatı yapılmalıdır. Ayrıca jeneratörün ihtiyaç duyduğu hava alış kanalı jeneratörün ihtiyacına göre belirlenmelidir. Dış ortamda ses yalıtımı yapılırken imal edilecek kabin jeneratörün performansını etkilemeyecek şekilde imal edilmeli ayrıca müdahale için kapılar bulunmalı ve dış ortama dayanıklı olmalıdır.

Jeneratördeki en önemli parçalardan biri Jeneratör radyatörüdür. Bu parça çalıştığında çevreye ciddi bir gürültü yayar. Jeneratör faaliyetteyken oluşan ısı enerjisini atmak için planlanmış endüstriyel tip radyatör sistemleridir.  Kısaca jeneratörlerin çalışması sırasında ortaya çıkan ısı enerjisini atmaya yarayan endüstriyel radyatör sistemleridir. Isı artışını optimum seviyede kalmasını sağlayarak motor ısısını stabil tutmaya yardımcı olur. Jeneratör radyatörü izolasyonu kaset tipi endüstriyel tip ses yalıtım panelleri ile yapılır hava geçişini engellemeden ses geçişine müdahale edilir.

Jeneratördeki bir diğer gürültü üreten parçada egzozdur. Bu parçanın yalıtımı içinde “susturucu” tabir ettiğimiz parçalar kullanılır. Temel prensip atışa yerleştirilen bu parçanın içindeki kanallara çarpan sesin yutulmasını sağlamaktır.

Genel olarak özetler isek jeneratörün kapalı ortamda kullanılacak ise ihtiyaca göre yüzer bir zemin beton şap ile kaide üzerine yaylar ile yerleştirilmesi, hava alış kanallarının jeneratörün ihtiyacına göre düzenlenmesi, egzost ve radyatör çıkışları için susturucu ve menfezler yerleştirilmesi, cihaza müdahale için ses yalıtımlı kapı bulunmasıdır. Dış ortamda kullanılacak ise ses izolasyonlu endüstriyel tip kabin yapılması gerekir. Bu kabin sayesinde jeneratör ses izolasyonu tam anlamı ile gerçekleştirilmiş olur.

Jeneratör ses izolasyonu için akustik izolasyonlu odalar ve akustik izolasyonlu özel kabinler imal ediyoruz. Jeneratör ses izolasyonu gürültü kirliliğini önlemek adına olmazsa olmazlardan biridir. Zamanla dayanılmaz bir hal alan gürültü sağlığınızı bozacak seviyelere gelebilmektedir. Jeneratör ses izolasyonu ile bu gürültüden kurtulabilirsiniz. Yukarıda da anlattığımız gibi işinde profesyonel olan bir ekip tarafından yapılması gereken jeneratör ses yalıtımı için bize ulaşıp bilgi alabilirsiniz. Jenaratör ses yalıtımı keşif hizmeti için bizlere iletişim formumuzdan, telefonla 0533 344 42 63’ü arayarak veya info@sesyalitim.gen.tr adresinden mail ile ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın